تبلیغات
reyhaneh83reyhaneh83 پاتوق نوجوانی - کتابخانه
تا وقتی هستم زندگی می کنم

کتابخانه

چهارشنبه 4 اسفند 1395 05:08 ب.ظ

نویسنده : ریحانه جعفرزاده
ارسال شده در: کتابخانه ،

مام گفت : " دیگه تو خونه ی من شلوار نمی پوشی! فردا می برمشون سمساری و یه چیز دیگه میارم که بپوشی. زن دیوانه ! گذاشته بری بیرون جایی که آدما ببیننت! " 

گفتم : " من مشکل خاصی ندارم. از پام تا مغزم کلی فاصله هست."

تق !

از شدت ضریه ی سیلی پرت شدم عقب و آرنجم به جای زبری کشیده و زخم شد. برای لحظه ای عصاهایم را در تاریکی گم کردم. جیمی کمکم کرد. با خودم فکر کردم خفه شو، خفه شو!

 

قسمتی از رمان " جنگی که نجاتم داد " / صفحه ی 271 بند 5

 

درباره ی این کتاب در ادامه مطلب بیشتر بخوانید...


نام کتاب : جنگی که نجاتم داد

نام کتاب به انگلیسی : the war that saved my life  

                      

نویسنده : کیمبرلی بروبیکر بردلی ( kimberly brubaker bradley )

مترجم : مرضیه ورشوساز

ویراستار : بهناز رجبی

انتشارات : پرتقال

قیمت : 14000 تومان

انتشارات اصلی : Dial book

خلاصه کتاب :  آدا – دختری 14 ساله – هرگز از آپارتمان یک‌خوابه‌شان بیرون نرفته. یکی از پاهای آدا شکل عادی ندارد و مادرش خجالت می‌کشد او را از خانه بیرون ببرد. بنابراین، وقتی برادر کوچکش جیمی را با کشتی به خارج از لندن می‌فرستند تا مشمول شرکت در جنگ نشود، آدا هم یواشکی با برادرش می‌رود. حالا آدا می‌خواهد زندگی جدیدی را شروع کند و تمام چیزهایی که هیچوقت بلد نبود را یاد بگیرد. آدا و جیمی در این کتاب ما را با سرگذشت خواندنی و عجیب خود همراه می کنند.

شیلا ترنیج، نویسنده‌ی کتاب " سه برابر خوش‌شانس " که برنده‌ی نشان نیوبِری بود در مورد این کتاب گفته است: «من عاشق قلب شجاع، ذهن مشتاق و نقطه‌نظرهای بی‌نظیر آدا هستم. داستان او تأثیرگذار است. من در تمام قدم‌هایی که برمی‌داشت، با او بودم.»
گاری دی. اسمیت هم که نویسنده‌ی "فعلاً مشکلی نیست" و فینالیستِ جایزه‌ی کتاب ملی کشورش بوده می گوید: «در جنگ کوچک آدا، این اُمید قرار دارد که عشق شکست نخواهد خورد. من این رُمان را در دو جرعه‌ی بزرگ خواندم.»دوستان : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 4 اسفند 1395 05:10 ب.ظقالب های ملیـــــــ

✟... DęlsǞ CoDs

✟... DęlsǞ CoDs

دانلود آهنگ جدید