تبلیغات
reyhaneh83reyhaneh83 پاتوق نوجوانی - لندن با دو a
تا وقتی هستم زندگی می کنم

لندن با دو a

یکشنبه 15 مرداد 1396 09:10 ب.ظ

نویسنده : reyhaneh .
ارسال شده در: طنز ،

هنر و سایر چیرها نزد ایرانیان است و بس. بقیه‌ی کشورها چیزی ندارند، برای همین همگی یک اودکلن داریم که یکی برایمان از اروپا آورده و آنرا کنار شناسنامه و مدارکِ مهم‌‌مان نگهداری می‌کنیم و همه‌ی زورمان را می‌زنیم که مهاجرت کنیم. در ایران اینکه شما بگویی قصد مهاجرت نداری همانقدر ناخوشایند بنظر می‌رسد که جلوی فامیل بگویی ما دو ماهه گوشت نخوردیم چون پول نداریم! و درعین حال معتقدیم این مشکلاتی که داریم هیچ جای دیگر دنیا وجود ندارد. یعنی طرف از خود نیویورک می‌گوید بابا این مشکلات اینجام هست ولی ما از داخلِ تهران معتقدیم دروغ می‌گوید و آنجا اینطوری نیست، می‌خواهد جلوی مهاجرت ما را بگیرد تا دست زیاد نشود.

تا به کشور جدید می‌رویم سریع آنجایی می‎شویم. یعنی روز پنجمی که به کانادا آمده‌ایم می‌نویسیم که چقدر نخست‌وزیر خوبی داریم و در رشته‌ی هاکی روی یخ شاخ هستیم و اگر ازمان بپرسید ایران کجاست؟ با عراق اشتباه می‌گیریم! و اگر همین دیروز به انگلستان آمده باشیم، پول بستنی‌هایی که سه سالگی از سر کوچه خریده‌ایم را به پوند حساب می‌کنیم و تمام استاتوس‌ها و کامنت‌ها را انگلیسی جواب می‌دهیم و در بیوگرافی اینستاگرام می‌نویسیم: I am from Landan با دو تا a!
اگر در لوس‌آنجلس شبکه‌ی آریایی بزنیم، لیست همه‌ی کمک‌کنندگان به شبکه را زیرنویس می‌کنیم که نام همگی‌شان کوروش و داریوش و تهمینه و خشایار است اما وقتی در داخلِ ایران برنامه تلویزیونی می‌سازیم نام همه‌ی آدم بدها مهرداد و هوشنگ و خشایار و کیکاووس است. که خیلی هم درست است. چون اگر آدم بدی نبودند که به آن کانال‌ها کمک نمی‌کردند!
ما روابط بین‎المللی عجیبی داریم. اساسا چیزی برایمان دارای ارزش می‌شود که حداقل یک‌جایش غیرایرانی باشد. سفرِ به خارج را خیلی دوست داریم چون بعد از سفر رفتن می‌توانیم ادعای پختگی کنیم. مورد داشتیم یارو یک بار از تهران به آلمان که می‌رفته، وسط راه توی سه کشور به توالت بین راهی رفته و با هر کدام عکس یادگاری انداخته، الان مدعی هست که دور دنیا را دیده و خام بُده پخته شده!
و در ایران وقتی به جنگل‌های پر از آشغال می‌رویم، فیلم می‌گیریم و می‌فرستیم وسط اروپا تا ابراز تاسف کنیم. ولی حسش نیست نایلون برداریم و دولا شویم و آشغال‌ها را جمع کنیم!

♦♦—————♦♦

مهراد نعیمی

(چیزنا)
دوستان : نظر دادند
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 مرداد 1396 10:21 ق.ظقالب های ملیـــــــ

✟... DęlsǞ CoDs

✟... DęlsǞ CoDs

دانلود آهنگ جدید